Koltuk takımları yıllar içinde tasarımlarında gelişme kaydetmiş bir çok modele dönüşmüştür, her koltukta farklı bir özellik görmekteyiz özellikle mekanizmalı koltuk takımları buna en güzel örnektir, koltuğun her noktasında kullanılan mekanizmalar ile konforu en üst noktaya çıkarmayı hedefleyen firmalar tarafından üretilen koltuk takımı, köşe koltuk takımı ve kanepeler istediğiniz ölçüye göre üretilme imkanı ile döşeme atölyelerince sizlere sunulmaktadır. Mekanizmalı koltuğu diğerlerinden ayıran özellik normal görüntüye sahip iken kol, oturma ve sırt kısmında bulunan mekanizmalar ile yatış pozisyonunuzu alarak uzanma ve yatak olabilmesidir.

Mekanizmalı Koltuk Takımları Modelleri
Mekanizmalı Koltuk Takımları

Koltuk firmaları farklı tasarımlarda mekanizmalı koltuk üretmektedir, hangi tarzlarda uygulanabilmektedir diye baktığımızda koltuk takımı, köşe takımı, kanepe ve tekli koltuklar mekanizmalı koltuklar sınıfına gitmektedir imalattan tercih edeceğiniz koltuklar için özel ölçü isteğinde bulunabilmektesiniz, bütün bölümler imalatçının elinden çıktığı için istenilen ölçüde koltuğu uygulayabilmektedir.

Mekanizmalı Koltuk Modelleri Fiyatları
Mekanizmalı Koltuk Modelleri

İsteğinize göre üretilecek olan l koltuk veya koltuk takımında istenilen kısımlarda mekanizma tercihi yapabilirsiniz, bazı modellerde manuel sistem kullanılırken bazı modellerde ise elektrik çalışan kumandalı sistem kullanılmaktadır, bu sistemler kolaylık sağladığı gibi fiyatlarıda etkilenmektedir, 4.000 TL den 15.000 TL ye kadar değişen fiyat aralıklarında üretilen ve satılan koltukların fiyatlarını kullanılan mekanizma çeşitleri, modelin üretim süresi, kullanılan kumaşın çeşidi ve kalitesi belirlemektedir.

Mekanizmalı modeller diğer koltuklara göre biraz daha ağır olmaktadır bunu göz önünde bulundurarak tercih edebilirsiniz, satın alacağınız koltuktaki konforu test etmenizi ve ondan sonra satın almanızı öneririz, koltuk alırken rahatlık kadar kullanılacak alanında göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Kumandalı Mekanizmalı Koltuk Fiyatları
Kumandalı Mekanizmalı Koltuk Fiyatları

Önceleri sadece bir kaç firma üretirken artık çoğu firma mekanizma bulunan koltuk üretmektedir, günün yorgunluğunu atmak yada tv keyfinize keyif katmak için kullanılan sistemler farklı olarak günlük yatak olarak kullanılan çekyat türleri, ters makas sisteme sahip yerden tasarruf eden koltuk takımları, önden çektiğinizde komple yatak olan refakatçi koltuk, kanepe ve tekli koltuklar olarak döşeme firmaları tarafından üretilmeye devam etmektedir.

En çok ihtiyaç duyulan yatak olabilen koltuk tipi refakatçi koltuklardır, tekli, ikili ve üçlü olarak üretilen refakatçi koltuğu modelleri yerden sağladığı tasarruf yönünden tercih edilirken hem koltuk hemde yatak olma özelliği sayesinde hastane, otel, pansiyon, yazlık evler, öğrenciler ve yalnız yaşayanlar için en iyi seçim olmaktadır. İstenilen ölçüye göre refakatçi koltuğu imalatı ile toptan ve perakende üretim hizmeti vermekteyiz.

Yatak Olan Koltuk Modelleri
Yatak Olan Refakatçi Koltuk

Yukarıdaki koltuk tekli koltuk görünümünde olsada bir insanın rahatça yatabileceği yerden tasarruf sağlayan modeldir.

Mekanizmalı Refakatçi Koltuğu Modelleri
Mekanizmalı Refakatçi Koltuğu Fiyatları

Refakteçi koltukları hastanelerde sıkça tercih edilmekle birlikte, otel ve pansiyonlar için tercih edilebilir.

Refakatçi Koltuğu Fiyatı
Refakatçi Koltuğu Satın Al

İstanbul’da bulunan üreticimiz perakande olarak üretim ve satış yapmaktadır.

Mekanizma modelleri üreten firmalar İstanbul, Ankara ve Bursa merkezli firmalardan oluşmaktadır buralarda bulunan firmalar AR-GE çalışmalar sonucunda gelişen teknolojiyi verimli kullanarak üretmiş oldukları modelleri bir kaç çeşitten onlarca çeşide çıkartmışlardır. Yurt içi ve yurt dışı piyasaya ürettikleri ürünler ile ülkemize katma değer sağlamaya devam etmektedirler.