İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Camisine adını veren Eyüp Sultan hazretlerinin meftun olduğu, Haliç, Feshane, Pierre Loti gibi ünlü mekanları barındıran İstanbul Eyüp, heryerde olduğu gibi koltuk üretimde Eyüp koltuk döşeme birimi ile ilçenin her noktasında faaliyet göstermekteyiz, ev dekorasyonunda önemli rolü olan koltuklar artık hazır değil evinize göre üretilmektedir koltuğunuzu nasıl istersiniz model, kumaş cinsini siz belirliyorsunuz biz üretiyoruz.

Chesterfield Kapitone Kanepe imalatı
Chesterfield Kapitone Kanepe

Peki nasıl bir koltuk istersiniz? Konforlu, estetikmi? Modern yada klasikmi? Yapacağınız dekorasyonda fikirlere ihtiyacınız olacaktır bunun için arkadaşlarınızın kullandığı koltukları inceleyebilir kullanım deneyimlerini öğrenebilirsiniz bu sayede sürprizlere karşı önlem almış olursunuz. Biz size koltuk seçiminiz için önerilerde bulunmaktayız, önerilerimizde kullanım amacınıza uygunluk, ürün kalitesi, kumaş özellikleri gibi kriterleri göz önünde bulundurmaktayız.

Berjer Koltuk Modeli Özel İmalat
Berjer Koltuk Modeli

İmalattan Koltuk takımı, köşe koltuklar, chesterfield kanepeler, berjer koltuk, sandalye ihtiyaçlarınıza özel ölçüye göre üretim yaparak çözümler sunmaktayız. Özel ölçüden kasıt koltuğun kullanılmak istendiği yere göre ölçü alınarak ürünün yeniden ölçülendirilerek üretilmesidir, üründe kullanılanacak iskelet kısmı genelde kayın ağacından olmaktadır modele göre bası kısımlarda ( mdf, kontra malzeme) kullanılmaktadır, süngerler deformeye en dayanıklı olan türden kullanılmaktadır, kumaş seçiminde size fikir vermek suretiyle destek olmaktayız. Sipariş verdiğiniz koltuklar modelin türü, tasarımdaki zorluğa göre 10-15 günlük sürede üretilerek teslim edilmektedir.

Eyüp Koltuk Döşeme Departmanı

Koltuk modelini seçtiniz öncelik fiyat bilgisidir, koltuktaki fiyat 4 başlıktan ibarettir 1. İskelet kısmı 2. Sünger ve diğer malzemeler 3. Kumaş, deri 4. En önemlisi olan işçilik, bu 4 aşama fiyatın belirlenmesini sağlamaktadır, ne kadar kalite düşerse fiyatta o kadar düşmektedir, her koltuk takımı kanepe özel olarak eve göre tasarlanıyor demiştik bu işlem çoğu firma için zor olabilir ama bizim için sürekli verdiğimiz standart bir hizmettir üstelik örnek koltuk için numune yerine resim 3D çizim hatta kara kalem çizim dahi yeterlidir.

Modern Kanepe Tasarımı modelleri
Modern Kanepe Tasarımı

Kişiye özel imalat için koltuğun kullanılmak istendiği yerden ölçü alarak İskelet atölyemizde kasaları yapılır, döşeme atölyesine alınan koltuk iskeletleri süngerleme aşamasından sonra kumaş kaplama ile bitirilmiş olur bu aşamalarda uyulması gereken döşeme kriterlerine tam riayet edilerek koltuk döşenmelidir bu sayede koltuk takımınız konforlu ergonomik ve uzun ömürlü olur, ürettiğimiz koltuk modelleri modern, klasik gibi en çok tercih edilen gruplar olmakla birlikte country, avangard, İskandinav koltuklar atölyemizde üretilmektedir.

Eyüp Koltuk Tamiri ve Restorasyonu

Koltuktur eskir yenilenmesine gerek yoktur çöpe gider yada sağlamdır kumaş değişikliği ile yeniden hizmet verir, koltuktaki bu değişim sürecine tamirat ve yüz değişimi denir, koltuklar sanıldığı gibi yenilemek pahalı değildir “alınan ürün kalitesi düşük ekonomik ürün değil ise” bazı firmalar koltuk satışı yaparken sattıkları ürünlerin yüz değişimini yapmazlar bu konuda haklıdırlar aslında yüz değiştirme işi için ayrı bir birim kurulması gereklidir sürekli yapılan işe göre koltuk tamiri daha karmaşıktır her seferinde farklı model her modelde zorluk bulunmaktadır.

Koltuk Tamiri Modelleri Koltuk Yüz Değişimi
Koltuk Tamiri Modelleri

Döşeme ustası deforme olan koltuğu söktükten sonra malzeme bakımı,iskelet kontrolü yaparak kumaş kaplamasına hazırlamaktadır sökülen kumaşlarda bulunan detaylar atlanmadan yeni kumaşlarda kullanılarak döşenmektedir. Koltuk tamir fiyatı bu kriterlere göre yapılmaktadır, her koltuk yenilenme zamanı geldiğinde daha beklenmeden tamiri kumaş değişimi yapılmalıdır koltuğun size verdiği rahatsızlığı anlamadan kullanırsınız, koltuklar evden alındıktan sonra kaç günde teslim edilir? Demiştik modele göre imalat aşaması değir koltuk yenileme işlemlerinde aynı işlem geçerlidir. Yerinden alınan koltuklar takımları 10-15 ve üzeri günde yenilenip teslim edilir. Koltuklarda boyalı kısımlar cila atölyesinde istenilen renklere boyanmaktadır.

Yeni Açılan Hizmet Noktamız: Esenler Koltuk Döşeme